Archiwum 2011-2012

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

Wydarzenia 2011/2012
WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2011/2012 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 29 czerwca 2012 roku pożegnaliśmy rok szkolny 2011/2012. Jak zwykle, był to czas niezwykle pracowity dla wszystkich naszych uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Zasłużyliśmy na czekający nas dwumiesięczny wypoczynek.
Uroczystość podsumowującą bieżący rok szkolny przygotowali uczniowie klasy 5b pod czujnym okiem pani Barbary Orzechowskiej i pani Ewy Jezierskiej. Pracowici i ambitni uczniowie klas 4-6 mogli pochwalić się całej społeczności szkolnej, wręczonymi przez Panią Dyrektor, świadectwami z czerwonym paskiem. Natomiast zaangażowani w życie naszej szkoły rodzice, odebrali stosowne podziękowania za cały rok aktywnej współpracy i podejmowanych działań na rzecz placówki.
Życzymy wszystkim przyjemnego wypoczynku, samych ciepłych i słonecznych dni, wielu radosnych chwil w gronie rodziny i przyjaciół, aby z nowymi siłami podjąć wyzwania w czekającym nas roku szkolnym 2012/2013.

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO OPEN WAY

Sukces uczennic naszej szkoły w Konkursie Języka Angielskiego OPEN WAY Jak co roku Akademia Językowa OPEN SCHOOL zorganizowała pod patronatem Miejskiego Zarządu Oświaty konkurs języka angielskiego dla szkół podstawowych. Konkurs składał się z dwóch etapów – pisemnego testu leksykalno - gramatycznego oraz etapu ustnego zorganizowanego w siedzibie Akademii. Do ścisłego finału siódmej edycji konkursu zakwalifikowało się pięć uczennic naszej szkoły: Karolina Budzińska, Julia Kondratowicz i Karolina Gola z klasy VIa oraz Agnieszka Czapska i Gabriela Mikulska z klasy IVb. Pierwsze miejsce w kategorii klas czwartych i nagrodę w postaci darmowego kursu języka angielskiego otrzymała Agnieszka Czapska z klasy IVa, a trzecie miejsce i nagrodę w formie konwersacji z native speakerem otrzymała Gabriela Mikulska z klasy IVa. Gratulujemy!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI HUMORYSTYCZNEJ

29 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Humorystycznej. Zadaniem uczestników tegorocznej edycji było przedstawienie własnej interpretacji utworu poetyckiego o charakterze humorystycznym. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IVa: Gabriela Mikulska i Agata Kruk. Dziewczynki mogą pochwalić się dużym sukcesem. Gabrysia zajęła I miejsce, natomiast Agata była czwarta! Serdecznie gratulujemy!

Sukces naszych uczennic w konkursie języka angielskiego

16 maja 2012 roku w Zespole Szkół Muzycznych odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego – Language Scrabble.
W konkursie wzięła udział drużyna z naszej szkoły w składzie: Agnieszka Czapska z klasy IVa, Agnieszka Woś z klasy Va i Karolina Budzińska z klasy VIa.
Zadaniem uczestników konkursu było napisanie dyktanda, tłumaczenie zadań, układanie logicznych wypowiedzi z rozsypanek wyrazowych, ułożenie domina językowego, a także wykazanie się znajomością kilkudziesięciu przysłów w języku angielskim i przedstawienie ich w formie scenki pozostałym uczestnikom.
Drużyna z naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna i zajęła zaszczytne I miejsce. Uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz wspaniałe nagrody.

Międzyświetlicowy Konkurs "Żyj zdrowo i w zgodzie z naturą"

9.05. 2012 roku w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 11 w Tychach już czwarty raz odbył się międzyświetlicowy konkurs pt. „Żyj zdrowo i w zgodzie z naturą”. Konkurs promował zdrowy styl życia. Uczestnicy odpowiadali na pytania z podstawowych zagadnień dotyczących zdrowia człowieka, zdrowego żywienia oraz ekologii. Brały w nim udział drużyny składające się z dwóch uczniów klas drugich z różnych szkół w Tychach.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX organizowanym przez Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe „Kaganek” w Bielsku Białej pod patronatem merytorycznym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu językowo- gramatycznego oraz odpowiedź na pytania do lektury w języku angielskim, którą uczniowie mieli za zadanie przeczytać przygotowując się do udziału w konkursie.

"UŚMIECH DZIECKA"

W marcu uczniowie z zespołów: „Śląskie nutki”(prowadzonego przez Aleksandrę Hryniewiecką) i „Błysk” (prowadzonego przez Iwonę Szczepanek) zatańczyły dla chorych dzieci z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach – zaprezentowały wiązankę tańców śląskich i tańce nowoczesne oraz przekazały swoim chorym kolegom zebrane wcześniej na terenie szkoły dary.
Tego rodzaju przedsięwzięcia są dla naszych uczniów niczym „żywa” lekcja wychowawcza. Dzieci chętnie w nich uczestniczą i jeszcze bardziej przekonują się, że czasem niewielki gest może sprawić innym wiele radości.
20 czerwca odbędzie się w naszej szkole impreza pod hasłem „RATUJEMY, UCZYMY RATOWAĆ”.
Część zebranych przez nas maskotek zostanie wówczas przekazana ratownikom z pogotowia ratunkowego. Będą jeździły w karetkach w charakterze „misia – ratownika”

"7 LATKI W SZKOLE"

23 kwietnia 2012r. o godz. 17.00 w szkole zorganizowano DNI OTWARTE dla rodziców i dzieci dzieci siedmioletnich, które we wrześniu 2012 podejmą naukę w naszej placówce. Podczas spotkania goście podziwiali występy artystyczne uczniów klasy trzeciej. Dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej w sali polisensorycznej, uczestniczyły w ciekawych warsztatach plastycznych i zabawach ruchowych w świetlicy szkolnej, z zaciekawieniem obejrzały teatrzyk kukiełkowy wystawiany przez najmłodszych adeptów sztuki teatralnej, spontanicznie bawiły się w sali gier i zabaw oraz sprawnie pokonywały zabawowy tor przeszkód w sali gimnastycznej dla uczniów klas 1-3. To krótkie spotkanie dostarczyło rodzicom wielu cennych informacji na temat pracy naszej szkoły, a dzieciom sprawiło wiele radości podczas wspólnej zabawy w środowisku szkolnym.

„PO ANGIELSKU NA KLAWIATURZE”

4 kwietnia 2012 roku został rozstrzygnięty Wojewódzki Konkurs „Po angielsku na klawiaturze” zorganizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych, a jego celem była prezentacja twórczości oraz znajomości języka angielskiego za pomocą środków multimedialnych. Uczniowie klas 2-4 rysowali koszyki ze zdrową żywnością i opisywali co się w nich znajduje. Uczniowie klasy 5-6 mieli za zadanie zaprojektować stronę z kalendarza na wybrany miesiąc roku szkolnego 2012/2013. Na stronie należało umieścić przepis w języku angielskim na ulubioną potrawę oraz rysunek przedstawiający danie. Dzieci wykonywały prace w dowolnym edytorze tekstowym i graficznym.
Komisja oceniając prace brała pod uwagę poprawność językową, estetykę oraz samodzielność wykonania (wkład pracy). W konkursie wzięło 19 szkół podstawowych naszego województwa: 133 uczniów w klasach II – IV oraz 76 z klas V i VI. Nasza uczennica Kinga Mann z klasy 6b zajęła 2 miejsce w klasach starszych.

AGNIESZKA BIELAWSKA - FINALISTKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO Z ELEMENTAMI HISTORII

I etap:
Cześć. Nazywam się Agnieszka Bielawska, jestem uczennicą klasy 6a. W tym roku szkolnym wzięłam udział w konkursie. Pierwszy etap odbył się 9 listopada 2011 roku w szkole. Test zaczęliśmy pisać o godzinie 9:00 i trwał do 10.30. Wydawał mi się on dość łatwy i nie sprawił mi problemów. Każdy uczestnik tego etapu musiał znać treść lektury „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Zdobyłam wystarczającą liczbę punktów, aby przejść do następnego etapu.
II etap:
Wraz ze mną do II etapu konkursu dostali się: Kinga Mann, Jakub Hermann i Julia Kondratowicz. Odbył się on w Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi im. Fryderyka Chopina w Katowicach, 9.01.2012r. o godzinie 9:00. Był nieco trudniejszy od poprzedniego. Dodatkową lekturą, której treść należało przeczytać był „Ten Obcy”. Test zakończył się o 10:30.
III etap:
Jako jedyna dostałam się do III etapu, który odbył się 20 lutego 2012 roku. O godzinie 10:00 rozpoczął się test. Był on najtrudniejszy ze wszystkich. Przede wszystkim obejmował wiele treści z zakresu historii Polski, a przeczytać musiałam dodatkowo „Tajemniczy ogród”, to piękna książka i z przyjemnością do niej wróciłam. O godzinie 11:30 zakończyliśmy zmagania z arkuszem, tak jak poprzednie składał się on z zestawu zadań zamkniętych i otwartych. Do każdego z etapów przygotowywałam się z panią Barbarą Orzechowską. Kiedy po 2 tygodniach ogłoszono wyniki, okazało się, że znalazłam się na liście finalistów tego konkursu, ten tytuł uprawnia mnie do uzyskania dodatkowych punktów podczas rekrutacji do wybranego gimnazjum.

ZAJĘCIA OTWARTE DLA 6-LATKÓW

W poniedziałek - 19 marca 2012 roku zaprosiliśmy do szkoły przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami. Podczas spotkania goście podziwiali występy artystyczne uczniów naszej szkoły. Odbyła się krótka prelekcja dla rodziców, którą przygotowała i przeprowadziła Pani pedagog z Poradni Pedagogiczno Psychologicznej w Tychach. Dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej w sali polisensorycznej, uczestniczyły w ciekawych warsztatach plastycznych i zabawach ruchowych w świetlicy szkolnej, spontanicznie bawiły się w sali gier i zabaw oraz sprawnie pokonywały zabawowy tor przeszkód w sali gimnastycznej dla uczniów kl. I-III. W bibliotece dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy, który dostarczył im wielu wrażeń artystycznych. W trakcie spotkania przekazaliśmy rodzicom naszych przyszłych uczniów informacje na temat pracy naszej szkoły oraz funkcjonowania dziecka 6-letniego w szkole. Mamy nadzieję, że przyszłym pierwszoklasistom podobało się w szkole.

W DOBRYM TTON-ie BYĆ ANIOŁEM

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili Plac Baczyńskiego 18.12.2011 roku i uczestniczyli w Targach Twórczości Osób Niepełnosprawnych.
Już po raz czwarty braliśmy udział w tym projekcie.Podczas spotkania na Placu Baczyńskiego, nauczyciele naszej szkoły sprzedawali ręcznie wykonane dekoracje świąteczne oraz pierniczki wypiekane przez uczniów.
W ten grudniowy, świąteczny dzień mogliśmy podziwiać program artystyczny w wykonaniu naszych dzieci. Na scenie zaprezentowali się uczniowie, którzy zaśpiewali polskie kolędy i pastorałki, piosenki świąteczne w języku angielskim, obejrzeliśmy również jasełka w wykonaniu teatrzyku kukiełkowego.
Nasi nauczyciele prowadzili warsztaty plastyczne, których uczestnicy tworzyli własne ozdoby bożonarodzeniowe. Podczas imprezy licytowaliśmy prace plastyczne, środki uzyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczymy na zakup pomocy terapeutycznych dla uczniów naszej szkoły.
Dziękujemy nauczycielom, uczniom i rodzicom zaangażowanym w przygotowanie i realizację tego projektu! ! !

30 LISTOPADA - ANDRZEJKI

Jest jeden taki wieczór w roku, kiedy świat realny ustępuje magii i wróżbom. Oczywiście jest to wieczór andrzejkowy. W Polsce jest on obchodzony od XVI wieku. Wówczas znany był jako Jędrzejki lub Jędrzejówki, a wróżby andrzejkowe przeznaczone były jedynie dla niezamężnych dziewcząt, chcących poznać swego wybranka. Dzisiaj wróżą zarówno kobiety i mężczyźni podczas wspólnej zabawy. 23.11.2011r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas 4-6. Gorące rytmy zachęcały zebranych do radosnego wyginania swoich ciał. Nie mogło zabraknąć Sali Wróżb, gdzie wróżki z 5a przepowiadały przyszłość naszym pannom i kawalerom. Czas zabawy upłynął bardzo szybko. Niestety zbyt szybko...