Dziennik świetlicy 2012/2013

Dziennik świetlicy 2012/2013

Słonecznych dni było mało i wykorzystaliśmy je na spacery i brykanie na placu zabaw.
Pamiętaliśmy o naszych Mamach. Robiliśmy dla nich różne upominki: wazoniki ozdabiane techniką dequpage, kwiatki, serca i kwiatki między innymi z origami, laurki i obrazki.

Atrakcją tego miesiąca był organizowany w świetlicy „Dzień Marchewki”. W tym dniu było u nas pomarańczowo i wesoło. Głównym bohaterem była marchewka i wszystko, co z nią związane: zabawy, nasze stroje i poczęstunek. Mięliśmy okazję okazję zrobić sok z marchewki, którym popijaliśmy marchewkowe ciasto. MNIAM
A w czerwcu rozstrzygnięcie całorocznego konkursu pt.” Wzorowy świetlik”!!!
E. Błaszczuk-Mol KWIECIEŃ
„Kwiecień plecień wciąż przeplata trochę zimy trochę lata”...
Na szczęście ciepłych dni w tym miesiącu było sporo i wykorzystaliśmy je na szaleństwa na placu zabaw. W ramach obchodów Dnia Ziemi braliśmy udział w quizie ekologicznym. Poznawaliśmy sposoby wykorzystywania odpadów tzn. robiliśmy koszyki z gazet, z butelek, ludziki z rolek po papierze toaletowym , kwiatki z rolek itp.
Uczestniczyliśmy również w świetlicowym konkursie recytatorskim pt. „Wiosna”. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły Wiktoria Damek z klasy 1a i Ola Suwak z oddziału przedszkolnego. Gratulujemy.
E. Błaszczuk-Mol
MARZEC
Miesiąc pracy i przyjemności. Dużo czasu poświęciliśmy na przygotowania do wiosennego spotkania rodzinnego. Braliśmy udział w próbach inscenizacji przedstawienia pt. „Świetlicoekspress"... Przygotowywaliśmy upominki i ozdoby wielkanocne: kurczaki, zające, baranki….
Piekliśmy ciasta, ciasteczka i mufinki I…..
Nadszedł dzień V ŚWIETLICOWEGO SPOTKANIA RODZINNEGO….wszystko wyszło znakomicie. A przede wszystkim występ i degustacja naszych wypieków.
Przed świętami braliśmy udział w quizie dotyczącym znajomości tradycji i obyczajów wielkanocnych.
RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ŻYCZĄ NAUCZYCIELE ŚWIETLICY SZKOLNEJ
E. Błaszczuk-Mol

LUTY
Wreszcie upragnione ferie… a przed nimi w świetlicy … KINO… popcorn, duży ekran, przyciemnione światło i projekcja filmu pt. ”Skok przez płot”. Niezapomniane wrażenia i świetna zabawa. Nie zapomnieliśmy również o walentynkach. Serca, serducha i serduszka z papieru, cukru i ciasta dla naszych walentynek.;) Bezpiecznych ferii
E. Błaszczuk-Mol

STYCZEŃ W tym zimowym miesiącu udało nam się częściej uczestniczyć w sportowych zajęciach w sali gimnastycznej. Braliśmy aktywny udział w różnych zabawach i grach.
Robiliśmy także dużo prac plastycznych między innymi na konkursy świetlicowe i nie tylko. Naszym nowym zajęciem jest składanie elementów orgiami modułowego-efekty naszej pracy będzie można niedługo podziwiać…. Jak nie zabraknie nam chęci.
Braliśmy udział w zajęciach „Bezpieczne zabawy na śniegu”. Niestety aura zawiodła, z powodu braku odpowiednich warunków pogodowych zajęcia odbyły się w świetlicy. Jednak nie przeszkodziło nam to w dobrej zabawie.
Nie zapomnieliśmy również o naszych Babciach i Dziadkach. Każdy z nas mógł dla Nich zrobić jakiś upominek.
Czas karnawału to oczywiście czas balu maskowego w naszej świetlicy. Tradycyjnie podczas balu został rozstrzygnięty konkurs pt. ”Najpiękniejsza maska karnawałowa”. Nie zabrakło tańców oraz konkursów, przy których było dużo śmiechu i radości.
E. Błaszczuk- Mol

GRUDZIEŃ Przygotowania do świąt. Również w naszej świetlicy rozchodził się zapach pieczonych pierników, ciasteczek i ciast. Dzieliliśmy się wiedzą na temat bożonarodzeniowych tradycji. Zadbaliśmy również o dekoracje: udekorowaliśmy okna reniferami i płatkami śniegu, robiliśmy śnieżynki, ubraliśmy choinkę.
W tym miesiącu, wszystkie chętne osoby brały udział w „Podchodach Przyrodniczych”. Czyli uczestnicy wykonywali przyrodnicze zadania, które pojawiały się przez cały miesiąc w świetlicy. Gratulujemy zwycięzcom. Podczas bożonarodzeniowej akademii zostały wręczone przez Panią Dyrektor dyplomy i nagrody za konkurs „Anioł na szczęście”.
W ostatni dzień szkoły przed feriami świątecznymi pod choinką czekały prezenty dla świetlicy - nowe gry. W tym dniu braliśmy również udział quizie bożonarodzeniowym, składaliśmy sobie świąteczne życzenia i słuchaliśmy kolęd.
Ewelina Błaszczuk- Mol

LISTOPAD Miesiąc ciężkiej pracy i wielu atrakcji. W tym miesiącu zaczęliśmy robić ozdoby, upominki na świąteczny kiermasz w Dobrym TTonie Być Aniołem. Robiliśmy aniołki, świeczniki, ozdoby choinkowe, choinki i choineczki. W tym roku coraz lepiej wychodzi nam ozdabianie techniką dequpage.
Został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. „Anioł na szczęście”. Gratulujemy. Otrzymaliśmy Także wyniki z konkursów międzyszkolnych, w których nasi uczniowie brali udział:
-„Śpij kochanie śpij..” ilustracja ulubionej kołysanki - konkurs zorganizowany przez bibliotekę miejską,(Julia .1a - wyróznienie) -„Razem z Nami”- niepełnosprawni w sporcie i zabawie- konkurs plastyczny zorganizowany przez SP 14 w Gliwicach (Zuzanna B. kl.3b).
Świętowaliśmy również urodziny Pluszowego Misia. Na imprezie urodzinowej, na której gościliśmy przedszkolaki były zabawy, oraz rozstrzygnięcie konkursu pt. „Urodzinowy tort dla Misia”. I oczywiście słodki poczęstunek - m.in. ciasteczka w kształcie misia, które wcześniej sami upiekliśmy.
Ostatniego dnia miesiąca wróżyliśmy sobie naszą przyszłość, czyli obchodziliśmy Andrzejki. Przystąpiliśmy również do programu „Śniadanie daje moc”. W czasie zajęć będziemy dowiadywać się o roli prawidłowego żywienia.
Ewelina Błaszczuk- Mol

PAŹDZIERNIK
Nadchodzi jesień, na podwórko wychodzimy coraz rzadziej, jednak w świetlicy nie brakuje atrakcji. Chodzimy na zajęcia sportowe do sali gimnastycznej. Niestety nie mamy okazji zbyt często chodzić do sali gier i zabaw- szkoda- liczymy, że to się zmieni.
Uczestniczymy w zajęciach plastycznych: malujemy, wyklejamy robimy prace na różne konkursy. Może do kogoś uśmiechnie się szczęście ;) Ewelina Błaszczuk- Mol

WRZESIEŃ
I PO WAKACJACH. Wypoczęci i pełni zapału do pracy wróciliśmy do szkoły. Powitaliśmy nowych uczniów w naszej świetlicy i przystąpiliśmy do… Przypomnieliśmy sobie zasady, jakie obowiązują w świetlicy i w szkole.
Często wychodziliśmy na spacery oraz plac zabaw i boisko szkolne.
Został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. „Pocztówka z wakacji”. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom.
W tym roku uczestniczymy w nowym cyklu zajęć pt. „Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem”. Mamy okazję posłuchać opowiadań o Kubusiu i jego przyjaciołach ze Stumilowego lasu, a także wziąć udział różnych zajęciach, zabawach i quizach. Koniec miesiąca i „Dzień chłopaka”- u nas tradycyjnie na sportowo. Na boisku szkolnym mięliśmy okazję uczestniczyć w sportowych konkurencjach, nie zabrakło dobrego humoru, zabawy ani nagród.