Radosna szkoła

RZĄDOWY PROGRAM "RADOSNA SZKOŁA"

W 2009 roku nasza szkoła zgłosiła uczestnictwo w rządowym programie - "Radosna szkoła". W 2010 roku w ramach realizacji projektu otrzymaliśmy wsparcie finansowe na: pomoce dydaktyczne do miejsca zabaw w szkole, którego zadaniem jest zapewnienie możliwości organizacji zabaw ruchowych, zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci, związanymi z ich dużą aktywnością fizyczną.

Miejsce zabaw zostało wyposażone w przyrządy pozwalające na zaspokojenie przez dziecko potrzeby ruchu - duże, miękkie klocki, miękkie piłki w różnych kolorach i wielkościach, materace do zabaw, tory przeszkód, zestawy umożliwiające pokonywanie wysokości jednocześnie usprawniające koordynację wzrokowo – ruchową.

W ramach miejsca zabaw wydzielono także kącik (w świetlicy szkolnej) wyposażony w pomoce spełniające funkcje edukacyjne i usprawniające małą motorykę - układanki, gry dydaktyczne oraz kącik tematyczny (teatralny), zachęcające dzieci do zabaw i zajęć z rówieśnikami).

Po intensywnym ruchu i zabawie każde dziecko ma możliwość wyciszenia i relaksu. Służy temu obszar sali, w którym znajdą się urządzenia pozwalające na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań (np. plastycznych lub konstrukcyjnych) oraz umożliwiające odpoczynek i wyciszenie w dogodnej pozycji (materace, pufy).