Dziennik świetlicy

Świetlica w przedszkolu 4,5,6- latki

ROK SZKOLNY 2012/2013

MAJ
W maju słoneczne popołudnia spędzaliśmy na świeżym powietrzu spacerując, grając w piłkę na boisku szkolnym lub radośnie brykając na naszym kolorowym placu zabaw. Jak zawsze słuchaliśmy opowiadań z serii „Bajki przedszkolaka”.
Integrując się z naszymi młodszymi kolegami i koleżankami z grupy 3-latków wspólnie wykonaliśmy sałatkę owocową. Była przepyszna. Natomiast w ramach programu KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY uczestniczyliśmy w „Dniu marchewki”.
Podczas tej uroczystości zorganizowanej w świetlicy szkolnej mieliśmy okazję wspólnie bawić się oraz obserwować jak powstaje sok marchewkowy. Podczas degustacji każdy z nas miał okazję spróbować świeżego soku marchewkowego oraz ciasta – oczywiście również z marchewki.
K.Lamęcka

KWIECIEŃ
Jak każdego miesiąca popołudniami odbywały się różnego typu zajęcia. Mieliśmy okazję wysłuchać opowiadań czytanych przez nauczyciela. We wtorki odbywały się zajęcia z Kubusiem Puchatkiem i zajęcia z programu Kubusiowych Przyjaciół Natury. Tematami zajęć było: „Zaczarowana jabłoń – dzień warzyw, owoców i soków” oraz „Nie zaśmiecaj naszej planety”. W tym miesiącu w świetlicy szkolnej odbył się quiz ekologiczny, w którym aktywnie uczestniczyliśmy. Natomiast, gdy tylko pogoda na to pozwalała popołudnia spędzaliśmy również na placu zabaw, boisku szkolnym lub spacerach.

MARZEC
Początek miesiąca rozpoczęliśmy udziałem w quizie ze znajomości baśni i bajek. Byliśmy również z roboczą wizytą w pracowni komputerowej, gdzie mieliśmy okazję skorzystać z komputerów. Dużo czasu poświęciliśmy na próby i przygotowania do ŚWIETLICOWEGO SPOTKANIA RODZINNEGO.
Podczas spotkania z naszymi bliskimi całą grupą wyrecytowaliśmy wiersz pt. „Dzieci”, a część z nas wystąpiła także w przedstawieniu „Świetlicoekspress”. Po części artystycznej był poczęstunek z przepysznym domowym ciastem i ciasteczkami, które wspólnie upiekliśmy w świetlicy szkolnej. Miesiąc zakończyliśmy quizem wielkanocnym, po czym udaliśmy się do swoich domów odpoczywać i świętować WIELKANOC.
K. Lamęcka

LUTY
Na początku miesiąca odbyła się impreza pt. „KINO ŚWIETLIK”.
Mieliśmy okazje obejrzeć film pt. „Skok przez płot”. Jak co roku nasza „sala kinowa” była wypełniona po brzegi.
Popołudniami jak zwykle były realizowane zajęcia zgodne z tematem tygodnia.
Natomiast podczas jednych z zajęć KUBUSIOWYCH PRZYJACIÓŁ NATURY uczyliśmy się jak oszczędzać energię.
Luty był także miesiącem, w którym mieliśmy dużo czasu na wypoczynek – powodem wypoczynku były ferie zimowej.
K. Lamęcka

STYCZEŃ
Prezenty odpakowane, święta minęły pora wrócić do szkoły. Styczeń upłynął na zabawach w sali przedszkolnej oraz świetlicy szkolnej.
Nadal braliśmy udział w zajęciach pt. „Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem”, oraz przystąpiliśmy do programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Pierwsze zajęcia „Żyj w zgodzie z naturą” mamy za sobą. Odbywały się również różnego typu zajęcia plastyczne m.in. wykonaliśmy maskę na bal karnawałowy, w którym uczestniczyliśmy. Bal odbył się pod koniec stycznia w świetlicy szkolnej. Podczas balu został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową – każda maska została nagrodzona.
K. Lamęcka
GRUDZIEŃ

Grudzień to czas to czas oczekiwania na św. Mikołaja i na Święta Bożego Narodzenia.
W tym czasie staraliśmy się być wyjątkowo grzeczni. Z uwagą słuchaliśmy czytanych nam opowiadań, oraz aktywnie uczestniczyliśmy w różnego typu zajęciach świetlicowych.
Na jednych z zajęć plastycznych wykonaliśmy aniołki z papieru, które ozdobiły szkolną choinkę na amfiteatrze.
W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną uczestniczyliśmy w quizie bożonarodzeniowym, oraz odpakowywaliśmy prezenty, które znaleźliśmy pod choinką w świetlicy szkolnej. Prezenty – super gry wzbogaciły kolekcje gier świetlicowych. Po złożeniu sobie życzeń świątecznych udaliśmy się do swoich domów, aby w rodzinnej atmosferze wyczekiwać wigilii i pierwszej gwiazdki.
K. Lamęcka

LISTOPAD
W dalszym ciągu uczestniczyliśmy w „Spotkaniach z Kubusiem Puchatkiem”. Wysłuchaliśmy nowych ciekawych opowiadań. Pod koniec miesiąca świętowaliśmy urodziny Pluszowego Misia. Na imprezie urodzinowej, która odbywała się w świetlicy były ciekawe zabawy, rozstrzygnięcie konkursu pt. „Urodzinowy tort dla Misia” oraz słodki poczęstunek. Bawiliśmy się super!!!
Ostatniego dnia miesiąca w świetlicy szkolnej odbywały się Andrzejki. I jak tradycja nakazuje wróżyliśmy sobie naszą przyszłość.
K. Lamęcka
PAŹDZIERNIK

W tym miesiącu robiliśmy dużo ciekawych rzeczy podczas zajęć plastycznych. Z ziemniaków zrobiliśmy kolorowe pieczątki, z rolek po papierze stworzyliśmy słonie, a liście posłużyły nam również jako pieczątki.
Natomiast podczas spotkań z Kubusiem Puchatkiem wyklejaliśmy obrazek kulkami z bibuły oraz kolorowaliśmy. Oczywiście słuchaliśmy także opowiadań o Kubusiu Puchatku. Czas upłynął nam także na ciekawych grach edukacyjnych i zabawach w kącikach zainteresowań.
K. Lamęcka
WRZESIEŃ

Wrzesień to czas, aby wrócić do przedszkola. Po wakacjach dołączyli do nas nowi koledzy i koleżanki, z którymi chętnie się przywitaliśmy. Pierwsza część miesiąca upłynęła nam na wspomnieniach z wakacji, oraz na poznawaniu się. Natomiast, gdy tylko pogoda dopisywała wychodziliśmy na szkolny plac zabaw, gdzie również mieliśmy okazje poznać dzieci z świetlicy szkolnej.
Z naszymi starszymi kolegami i koleżankami integrowaliśmy się również podczas wizyt w świetlicy. Od września rozpoczęliśmy nowy cykl zajęć pt. „Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem”, gdzie słuchamy opowiadań o Kubusiu Puchatku oraz uczestniczymy w różnych zajęciach i zabawach. Zajęcia odbywają się we wtorkowe popołudnia w świetlicy szkolnej.